Alper Arıkazan
Psikiyatri Uzmanı Dr. Alper Arıkazan | online terapi, online terapist,manavgat terapi, psikolog, psikiyatrist, Aile Terapisi, Bireysel Terapi, Cinsel Terapi, Ergen Terapisi, Evlilik Terapisi, İlişki Terapisi

Dr.Alper Arıkazan Kimdir?

Aralık 7th 2014 Genel

Ankara Tıp Fakültesi’nden mezun olduktan sonra, Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden 4 yıllık eğitimle Aile Hekimliği Uzmanlığı ve 6 yıllık eğitimle Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniği’nden Psikiyatri Uzmanlığını aldı. İki dalda uzmanlığı olan hekim 2003 yılında Trabzon Çaykara Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Bölge Hastanesi’ne kurucu başhekim olarak atandı. Bu hastanenin Kurucu ve 4 yıl süre ile aktif başhekimliğinı yaptı. Bu bölge hastanesi, Bakırköy ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi statüsünde kurulmuş Türkiye’de mevcut 6 bölge hastanesinden birisidir ve halen aktif ve yoğun olarak çalışmaktadır .
Daha sonrasında A sınıfı Afyon Özel Fuar Hastanesi’nde psikiyatri uzmanı olarak çalıştı. Bu özel hastanede mevcut 5 yataklı psikiyatri kliniğini resmi izinli 18 yataklı psikiyatri kliniği haline getirdi. Özel bir hastanede kurulmuş sürekli tam kapatise ile çalışan çoğu zaman 30 yatak kapatısesine çıkan bu klinik Türkiye’deki en büyük özel hastane psikiyatri klinigidir. Dinamik Yaklaşımlı (psikanaliz temelli) Psikoterapi Eğitimini 3 yıl Süre ile Düzenli ve Sürekli Süpervizyonlarla Aldı. Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Psikiyatri Kliniğin’de nevroz gruplarında sürekli olarak grup terapileri yaptı. Bireysel terapiler aile terapileri ve cinsel Tedaviler Üzerinde Yoğun Eğitim aldı ve çok sayıda seminer verdi.
Bilişsel Davranışcı Terapi Eğitimi aldı ve karma terapiler uyguladı. Bir çok uluslararası ve yurt içi kongrelerde aktif katılımcı olarak bulundu. Bağımlılık ve Psikiyatrinin diğer konularında Türkçe Ve yabancı dilde çok sayıda araştırma ve makaleleri vardır.Yaklaşım Olarak Psikoterapi Ağırlıklı Olarak Çalışmakla birlikte ilaç tedavileri de uygulamakta özellikle tedaviye dirençli depresyonlar ve yine tedaviye dirençli psikotik bozukluklarda ilaç kombinasyonlarıyla (birlikte kullanım)ilgilenmektedir. Tükiyenin hemen her Bölgesinde Çalışmıştır ve 3 ay süre ile Bakü Devlet Tıp Fakültesi Psikiyatri Bölümü’nde Okutman (Lecturer) olarak İngilizce dersler vermiştir.
İyi derecede (proficiency-fluency) İngilizce bilmektedir. Manavgat’a yerleşmiştir ve bu kentte hizmet vermektedir
gerekligerekli - yayımlanmayacak


Yorum Yap & Fikrini Paylaş

Hoşgeldiniz! Terapi.com | evinizde, güvenli, online terapi. Bu sizin ilk test amaçlı ilk makalenizdir. Silebilir veya güncelleyebilirsiniz.

Önceki Yazılar

KISA CEVAP :HAYIR
Psikiyatriste başvuran insan kendisini ağır bir hasta olarak kabul etmemelidir. Zaten psikiyatride hasta terimi pek kullanılmaz, günlük sorunları olan stres ve hayat sorunlarıyla karşı karşıya olan kişilerin psikolojik sorunlar yaşamaması imkansızdır ve bu tür sorunlarla kendi kendine baş etmek yerine profesyonel bir yardım almaları daha uygundur.
Hastalık kelimesi tıbbın diğer branşlarında çok kullanılır ama psikiyatri [...]

Sonraki Yazılar

Son Yazılar
  • Yorum Yok
Kategoriler